ATP U BEČU

Dobar otpor Ćorića, ali za pobijediti Đokovića ipak treba mnogo više
Objavljeno 28. listopada, 2020.
Trenutačno prvi hrvatski reket Borna Ćorić odigrao je dobar meč, ali nije mogao do iznenađenja u 2. kolu ATP turnira u Beču. Bolji od njega bio je prvi tenisač svijeta Novak Đokov sa 7:6 (11), 6:3.

U prvom setu, koji je trajao čak sat i 17 minuta, ni jedan igrač nije izgubio svoj servis, Ćorić je odservirao šest asova i imao tri puta priliku uzeti servis Đokoviću, ali ni jednom nije uspio. Set je otišao u tie-break, u kojem je srpski tenisač nakon maratona ipak bio bolji.

U drugom setu Đoković je napravio break i poveo sa 3:1, u nastavku meča je imao još četiri prilike za oduzimanje suparnikova servisa, ali Ćorić se uspio obraniti. No ne zadugo, jer je Đoković novim brekom otišao do 6:3 i pobjede. Hrvatski tenisač imao je devet as-servisa, Đoković četiri. Obojica su napravila po jednu dvostruku pogrešku, a na kraju je Ćorić ukupno osvojio 73 od 153 poena, dok je Đoković osvojio 80.
Bio je to četvrti meč Ćorića i Đokovića na Touru, a hrvatski tenisač još uvijek čeka na prvu pobjedu. I. Li.

TAEKWONDO GALEB TROPHY - SERBIA OPEN 2024.