DRUGA HNL

U lokalnom derbiju svakome po bod, a to je i najpravednije
Objavljeno 26. listopada, 2020.
U pozicionoj igri bilo je po nekoliko prigoda i greda na obje strane, ali bez konkretnog epiloga

Tradiciju ostvarivanja pozitivnih (drugo)ligaških rezultata protiv Bjelobrđana druga momčad NK Osijek nastavila je i ove nedjelje. Nisu Osječani pobijedili u susjedstvu BSK, ali je prema prikazanome remi najpravedniji epilog toga lokalnog derbija. Gosti su ga završili s deset igrača, jer je 15-ak minuta prije kraja Mišković nesmotreno upario žute kartone, ali to nije imalo posljedice na rezultat, kao ni na igru u tome razdoblju.

Do 16. minute trajalo je ispitivanje snaga kada je na 25 metara od domaćih vrata bio srušen Sekulić, a iz slobodnjaka Mišković uzdrmao gredu. Tri minute kasnije isti je osječki napadač upućenu prizemnu loptu zdesna od Magdića neometan sa 17 metara visoko šutirao preko grede, zaključivši tako nešto aktivniji gostujući ulaz u igru. Uslijedile su domaće minute počevši od 28., kada su izborili slobodan udarac na 22-23 metra, iz kojeg je Dabro snažno pucao u "živi zid". Taj je bjelobrdski napadač četiri minute kasnije u protivničkom 16-ercu bio prije na dubinskoj lopti od vratara Kovačevića kojeg je prebacio kao i okvir vrata, nakon čega je došlo do kontakta tijelima, a zagrebački sudac pokazao da se igra nastavi s peterca. U 42. minuti na tome je mjestu stradao Aleksić u skoku se glavama sudarivši s Pavičićem, poslije kojeg je došlo do krvarenja, pa je BSK-ovog igrača odvezla Hitna pomoć. Zbog te je stanke Čulina prvo poluvrijeme nadoknađivao šest minuta na čijem su isteku domaći zamalo došli u vodstvo, ali je Dabrin udarac s 20-ak metara zaustavila greda.

Uvodne minute nastavka nisu donijele promjene odnosa snaga na terenu koje je gostujući trener pokušao okrenuti u svoju korist u 59. minuti, načinivši trostruku zamjenu ubacujući igrače ofenzivnih karakteristika. Unatoč većem posjedu lopte gosti nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti bjelobrdska vrata. Nakon što je u 74. minuti nehotice nagazio Perišu, Mišković je dobio isključujući karton, poslije čega se suigraču Belji otvorio prostor i u dva je navrata zaprijetio. U 82. minuti, istina, nakon ubačaja Stranputa iz lijevog kuta te Beljinog pokušaja s desetak metara kojeg je osujetio žuto-plavi blok te sedam minuta kasnije kada se 18-godišnji osječki napadač probio po lijevoj strani te šutirao u bliži kut koji je pokrio Đilas. U nadoknadi vremena Bjelobrđani su imali najbolju prigodu iniciranu zdesna, odakle je Dalić centrirao na drugu vratnicu, a Gvozdenović glavom iz blizine šutirao pokraj bliže vratnice za, ipak, pravednih - 0:0.

Dražen Lekšan
BSK*0

OSIJEK II*0

BIJELO BRDO - Stadion BSK-a. Vrijeme oblačno. Teren s umjetnom travom. Gledatelja: 350. Sudac: Ante Čulina (Zagreb) 6. Žuti kartoni: Dalić, Raguž, Majtanić (BSK) i Beljo (Osijek II). Crveni karton: Mišković (Osijek II).

BSK: Đilas 7, Gavrić 6,5, Dalić 7, Majtanić 6, Periša 6,5, Raguž 6 (od 60. Horvat 6), Gbane 6,5, Aleksić 6 (od 44. L. Mihaljević 6), Muženjak 6 (od 88. Selbol -), Alvarez 6 (od 46. Gvozdenović 6), Dabro 6,5.

OSIJEK II: Kovačević 6,5, Magdić 7, Gačić 7, Barišić 6,5, Pavičić 6 (od 59. Benić 6), Stranput 6 (od 90. Cherif -), Ljubić 6,5 (od 90. Prpić -), Kuprešak 6,5, Latković 6 (od 59. Todorov 6), Sekulić 6 (od 59. Beljo 7), Mišković 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: VEDRAN DALIĆ (BSK)
REZULTATI 11. KOLA
BSK (Bijelo Brdo) - Osijek II 0:0, Hajduk II (Split) - Hrvatski dragovoljac (Zagreb) 2:1, Dinamo II (Zagreb) - Junak (Sinj) 1:1, Kustošija (Zagreb) - Međimurje (Čakovec) 0:0, Inter Zaprešić - Croatia (Zmijavci) 0:3, Rudeš (Zagreb) - Cibalia (Vinkovci) 1:0, Solin - Dubrava Tim kabel (Zagreb) 0:1 i Sesvete - Orijent 1919 (Rijeka) 5:4. Suseret Opatija - Dugopolje odgođen je za 14. studenoga.