BROKERI PORAŽENI U 6. KOLU HT PREMIJER LIGE

Vodili sedam minuta pa dobili "stotku"
Objavljeno 19. listopada, 2020.
Osječki su košarkaši upisali i peti uzastopni poraz u HT Premijer ligi. Nastavak negativne serije nije neočekivan jer su Vrijednosnice Osijek u sklopu 6. kola gostovale kod zagrebačke Cibone, koja je na kraju uvjerljivo slavila 102:70 (24:16, 24:19, 29:18, 25:17). Stvari su se u KC-u Dražen Petrović u očekivanom smjeru, negativnom za goste, počele odvijati od pete minute. Osječani su bolje ušli u utakmicu, vodstvo 2:10 dalo je nadu da bi kvalitetan odmor možda mogao i potrajati. No, kod 9:16, Zagrepčani su podignuli radnu temperaturu, pojačali defenzivni pristup, koji je kod Brokera ubrzo potpuno nestao. Do kraja četvrtine zabijao je samo domaćin, koji je prvu dionicu zaključio serijom 15:0, a drugu je otvorio s pet poena u nizu i bilo je jasno da nas do kraja čeka revijalni dvoboj. Cibona je razliku povećavala u drugom poluvremenu, u 26. minuti bilo je 67:39, a nakon što je tri sekunde prije kraja Marić dobio tri slobodna bacanja, domaćin je prešao "stotku" i dvoboj zaključio s najvećom razlikom. Kod poraženih Paić je bio prvi strijelac (18) i skakač (6), Frye je zabio 15 uz pet dodavanja, a dvoznamenkasti učinak još je imao Jordano (11). Još su igrali: Kujundžić 7, Lakić 8, Pavlović 5, Topolović 5, Porobić 3, Špehar, Filipović i Vedriš. Kod "cibosa" po 21 poen ubacili su Marić i Nakić, Radovčić je zabio 17 uz sedam dodavanja. U 7. kolu Vrijednosnice Osijek u Gradskom vrtu dočekuju Goricu. N.B.