RUSKA PREMIJER LIGA

Dugandžić debitirao u porazu od Zenita
Objavljeno 17. listopada, 2020.
U 11. kolu ruske Premijer lige vodeći je Zenit s 3:1 svladao Sochi za koje je prve minute odigrao Marko Dugandžić nakon što je prije nekoliko dana rumunjski Botosani zamijenio ruskim Premijer ligašem. Dugandžić je ušao u igru u 79. minuti umjesto Zabolotnyija, inače prve opcije za vrh napada. Zenit je vrlo rano, već u 24. minuti vodio s 2:0, a strijelci su bili Karavaev (16.) i
Erokhin (24.). Nadu Sochiju vratio je Zaika, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade Santos potvrdio pobjedu Zenitu, za kojeg je cijelu utakmicu odigrao Dejan Lovren. Zenit je trenutno vodeći s 24 boda koliko ima i moskovski Spartak. Moskovljani su kao gosti svladali Khimki s 3:2. Sochi je pao na peto mjesto na tablici. Preskočio ih je moskovski Lokomotiv, koji je bez Vedrana Ćorluke u momčadi minimalno svladao sastav Ufa s 1:0. Poraz u gostima doživio je i Rubin iz Kazana novopečenog hrvatskog reprezentativca Filipa Uremovića. Rubin je poražen od Krasnodara s 3:1, a zanimljivo Uremović je odigrao cijeli susret na poziciji desnog bočnog, kojeg prisilno, u nedostatku boljih opcija, pokriva i u reprezentaciji Hrvatske. K.L.