DRUGA HNL

Begić pogodio i prekinuo uspješan niz bijelo-plavih
Objavljeno 24. rujna, 2020.
U zaostalom susretu 3. kola Croatia odnijela sva tri boda iz Belišća, gdje je Osijek II bio domaćin

Nogometaši Croatije prekinuli su pobjednički niz Osijeka II te su se minimalnom pobjedom u zaostalom susretu 3. kola Druge HNL bodovno izjednačili s Osječanima. Susret je odigran u Belišću jer se u Gradskom vrtu igrao međunarodni U16 turnir "Vlatko Marković", a to kao da je poremetilo bijelo-plave, koji nisu prikazali ni dio igre kojom su samo tri dana prije natrpali mrežu Međimurja.

Prvi su zaprijetili gosti iz Zmijavaca, u četvrtoj minuti preko Vukoje, čiji je oštar udarac s 20 metara Barešić odbio u korner. Dvije minute poslije uzvratio je Gačić, ali je pucao preko gola. U 14. minuti Osijek II imao je odličnu situaciju, slobodni udarac sa 17 metara, točno po sredini gola, nakon što je Šalinović igrao rukom, no Ljubić je pucao preko grede. Dvije minute potom opasno je zaprijetio i Pavičić, nakon što je Ljubić nanizao nekoliko gostujućih igrača, ali je u konačnici udarac glavom Osijekova desnog bočnog završio malo pokraj desne Tomićeve vratnice. U 25. Vukoja je s 25 metara pucao ravno u Barešića, a dvije minute poslije gosti su poveli. Karoglan je opalio s 25 metara pod gredu, Barešić odlično obranio, na odbijenu je loptu prvi stigao Ćapin, ali je i njegov pokušaj iz blizine osječki vratar uz pomoć vratnice obranio, no samo do Begića, koji je iskoristio neodlučnost Almeide te s dva metra zatresao mrežu. Rezultatski zaostatak definitivno je zakočio bijelo-plave, koji su do odmora zaprijetili tek u sudačkoj nadoknadi, preko Belje glavom, ali promjene rezultata nije bilo.

U nastavak je trener Osijeka II Igor Tolić odlučio krenuti s tri izmjene, a bijelo-plavi su mogli odmah u 47. izjednačiti, no Beljo je dopustio da gostujuća obrana raščisti opasnost. U 50. zaprijetio je Ljubić s osam metara, no bez prave siline, a u istoj je minuti sijevnula akcija gostiju, u kojoj je Begić u kaznenom prostoru prošao Almeidu, koji ga je srušio, činilo se, za kazneni udarac, no sudac Krečak umjesto na bijelu točku pokazao je žuti karton Begiću. Neprecizni su potom bili Sekulić (56.) glavom te Beljo (58.) s 22 metra, a izjednačenje je zamalo donio Latković (61.) nakon ubačaja Benića, ali je Tomić odbio u korner. Pokušavali su Osječani stići do izjednačenja, ali bilo je sve više nepreciznosti u njihovim dodavanjima, a gosti su čekali i vrebali kontru. U 77. Vukoja je iz slobodnog udarca s 18 metara prebacio živi zid, ali ne i prevario Barešića. Posljednju priliku za izbjegavanje poraza Osječani su imali u 87. minuti, ali je Sekulić slabo glavom zahvatio loptu sa samo pet metara. Tako je nakon tri uzastopne pobjede, bez primljenog pogotka, Osijek II pretrpio drugi ovosezonski poraz, a time i propustio priliku popeti se na drugo mjesto.

17.Solin**4**0**1**3**3:9**1

U 7. kolu, 26. i 27. rujna, igraju se susreti: BSK - Cibalia, Opatija - Orijent 1919, Kustošija - Hrvatski dragovoljac, Inter Zaprešić - Osijek II, Dugopolje - Croatia, Međimurje - Junak, Dinamo II - Dubrava TK, Sesvete - Solin i Rudeš - Hajduk II.
OSIJEK II*0

CROATIA*1 (1)

BELIŠĆE - Gradski stadion Belišće. Gledatelja: 200. Vrijeme: sunčano, toplo. Teren: dobar. Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica) 5,5. Strijelac: 0:1 Begić (27). Žuti kartoni: Almeida, Ljubić (Osijek II), Šalinović, Begić, Buble (Croatia)

OSIJEK II: Barešić 6,5, Barišić 6, Gačić 6, Almeida 5, Pavičić 6 (od 46. Benić 6), Ljubić 6, Prpić Bosanac 5,5 (od 46. Babin 6), Latković 5,5 (od 78. Mekić -), Kuprešak 6, Todorov 5,5 (od 46. Sekulić 5,5), Beljo 6

CROATIA: Tomić 6,5, Bešlić 6, Šalinović 6,5, Šuto 6,5, Milinović 6, Dadić 6, Vukoja 6,5, Begić 7 (od 84. Šuto -), Karoglan 6 (od 87. Fadić -), Buble 6, Ćapin 6 (od 85. Šabić -)

IGRAČ UTAKMICE: LUKA BEGIĆ (CROATIA)