PIROVA POBJEDA ORIJENTA

Istra 1961 izgubila je u uzvratu, ali i dalje ostaje član Prve HNL
Objavljeno 7. kolovoza, 2020.
Nogometaši Istre 1961 treću su godinu zaredom uspjeli zadržati prvoligaški status dodatnim kvalifikacijama, pa će Puljani i sljedeće sezone igrati u društvu naših najboljih klubova.

Istra 1961 na svom je terenu izgubila uzvratni dvoboj kvalifikacija s Orijentom 0:1, no kako je u prvoj utakmici u Rijeci slavila sa 3:0, taj je poraz bio bez posljedica. Jedini pogodak na utakmici postigao je Iličić u 49. minuti, no realno drugoligaš Orijent sve je izglede za plasman u Prvu HNL izgubio u prvoj utakmici.

Činilo se da će uzvrtat bit samo formalnost, ali Orijent je u Puli odigrao odličnu utakmicu i za veliki preokret nedostajala mu je samo bolja realizacija. Već u prvih 15-ak minuta gosti su stvorili dvije odlične prilike, no nepreciznost i vratar domaćih Čondrić zadržali su rezultat na 0:0. Početkom nastavka Orijent je ipak poveo, do kraja dvoboja imao je inicijativu i nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao. H