POLUFINALE KUPA OSJEČKO-BARANJSKOG

Drama u Dalju na strani Bjelobrđana
Objavljeno 7. kolovoza, 2020.
Iznimno gledljiva, zanimljiva i uzbudljiva te na kraju dramatična utakmica otišla je na stranu bjelobrdskog drugoligaša, iako ne bi bilo nezasluženo da su Đakovčani izborili finale. Gostujući trećeligaški sastav šokirao je Bjelobrđane u otvaranju susretu stekavši dva pogotka prednosti do 17. minute. U jedanaestoj je Pongračićev slobodnjak s 25 metara preko zida zaustavila greda, a do odbijene lopte prvi je stigao Barukčić i zakucao ju u Ilinčićevu mrežu - 0:1. Đakovčani su šest minuta kasnije, nakon udarca iz lijevog kuta, kombinirali na toj strani odakle je centrirao Galičić, a pred vratima skočio Dogan i glavom svladao vratara BSK-a - 0:2. Na odmoru je domaći trener Steinbrückner načinio dvostruku izmjenu i uspio postići željeno, jer je poslije deset minuta Čikvar iz blizine loptu ugurao u mrežu odličnog Nevistića - 1:2. Uslijedio je ubrzo novi šok za žuto-plave, jer je Barukčić odlično prošao po desnoj strani i oštro prizemno ubacio na prvu vratnicu gdje je Bjelokošćanin Gbane zahvatio loptu i svladao svoga vratara - 1:3. Zadnjih pola sata Bjelobrđani su opsjedali protivnička vrata te uspjeli pogocima Popovića (78.) i Aleksića (81.) doći do izjednačenja koje je u nadoknadi vremena sačuvao Ilinčić izvadivši Kirchbauerov udarac iz desnog donjeg kuta. O pobjedniku su zatim odlučivali jedanaesterci, za što je trebalo sedam serija. Prve dvije domaći nisu realizirali, ali je Ilinčić uspio obraniti tri udarca đakovačkih igrača te Bjelobrđanima donijeti finale županijskog kupa i automatski pretkolo Kupa Hrvatske. D.Lekšan
BSK       8 (3,0)

ĐAKOVO C.       7 (3,2)

DALJ - Igralište NK Radnički. Vrijeme oblačno. Teren dobar. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Matić (Osijek) 7. Strijelci: 0:1 Barukčić (11), 0:2 Dogan (17), 1:2 Čikvar (55), 1:3 Gbane (57.-ag), 2:3 Popović (78), 3:3 Aleksić (81). Jedanaesterci: Dabro - Nevistić brani, 3:4 Grgačević, Aleksić promašio, D. Ivić - Ilinčić brani, 4:4 Čikvar, 4:5 Kolak, 5:5 L. Mihaljević, 5:6 Pongračić, 6:6 Popović, Kirchbauer - Ilinčić brani, 7:6 Gbane, 7:7 Ljulj, 8:7 Horvat, Lj. Ivić - Ilinčić brani.

BSK: Ilinčić 8, Aleksić 7, Muženjak 7 (od 85. Gagulić -), Gbane 6,5, Dabro 6,5, Dalić 7, Župan 6 (od 56. L. Mihaljević 6,5), Mitrović 6 (od 74. Horvat -), Alvarez 5,5 (od 46. Čikvar 7,5), Gvozdenović 6,5, I. Mihaljević 5,5 (od 46. Popović 8).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić 8, Dogan 7,5 (od 60. Kirchbauer 7), Kolak 6,5, Bošković 7, Batinić 6,5 (od 83. Ljulj -), Lj. Ivić 6, Pongračić 7,5, D. Ivić 6,5, Klemen 6, Galičić 7, Barukčić 8 (od 67. Grgačević 6).

IGRAČ UTAKMICE: NIKOLA ILINČIĆ (BSK)