POBIJEDILI DOMAĆI DILJ

Graničaru pokal pobjednika Kupa
Objavljeno 28. srpnja, 2020.
Nogometaši Graničara iz Županje pobjednicu su Kupa Vukovarsko-srijemske županije. “Graničari” su u finalnom susretu koji se igrao u Vinkovcima pobijedili domaći Dilj sa 2:1 (1:0). Gostujući trećeligaš poveo je u 19. minuti preko Josipa Lešića. Do kraja poluvremena mreže su mirovale, a u drugi dio susreta gosti su također bolje ušli, opsjedali su vrata kapetana i vratara Dilja Kelave, koji je u 68. minuti morao ponovno vaditi loptu iz mreže. Na 0:2 Graničara povisio je Marko Pastulović. U pretposljednjoj minuti utakmice Marko Terzić pogađa mrežu Ivkića za 1:2, ali bio je to samo počasni pogodak Dilja jer za izjednačenje, unatoč šest minuta sudačke nadoknade, jednostavno nije bilo ni snage ni preciznosti. Graničar i Dilj stekli su pravo igranja u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa. S. B.