PRIJATELJSKI SUSRET SUSJEDNIH HRVATSKIH DRUGOLIGAŠA

Stranput lijepim pogodcima presudio Bjelobrđanima
Objavljeno 12. srpnja, 2020.
Susjedni hrvatski nogometni drugoligaši odigrali su pripremni susret koji je trajao 120 minuta. Kako oba ta kluba u procesu imaju više od dvije momčadi, dogovorili su poluvrijeme od 60 minuta, pri čemu je terenom prodefilirao ukupno 51 igrač. Iako je druga momčad Osijeka i u prvom poluvremenu imala dvije odlične prigode (25. i 44. minuta) preko Todorova, čije je poentiranje onemogući vratar BSK-a Đilas, taj je dio igre završen bez pogodaka da bi u nastavku pali svi neravnomjerno raspoređenih na štetu gostiju iz Bijelog Brda. Takav je epilog u 63. minuti nagovijestio Mišković zaprijetivši udarcem izvana, koji je gostujući čuvar mreže paradom izbio u korner da bi im vrata u 77. minuti otvorio Karamatić pogodivši ih nakon akcije po lijevoj strani, odakle je asistirao Pudić - 1:0. Dvije minute kasnije Stranput je snažnim udarcem s 18 metara zakucao loptu pod gredu nemoćnog Ilinčića te se pobjednik, praktički, odredio (2:0). Deset minuta nakon toga rezultatsku neizvjesnost vratio je Kontrec iz blizine iskoristivši Popovićevo dodavanje, ali je ubrzo Domagoj Stranput novim lijepim pogotkom poslije Dagina ubacivanja zdesna iz voleja smjestio loptu u bliži donji kut tako postavljajući konačan rezultat - 3:1. Ukupan je mogao biti izražen s više lopti u mrežama, ali su permanentno aktivniji Osječani ostavili bolji dojam i zaslužili uspjeh u tome pripremnom srazu. D.Lekšan

OSIJEK II             3  (0)

BSK                      1 (0)

OSIJEK - Igralište NK Olimpija. Vrijeme sunčano, vruće i sparno. Teren dobar. Gledatelja: 100. Suci: Ivan Matić, a u nastavku Domagoj Kurtović (oba Osijek).

Strijelci: 1:0 Karamatić (77), 2:0 Stranput (79), 2:1 Tkalec (89), 3:1 Stranput (93).

OSIJEK II: Barešić, Pavičić, Benić, Magdić, Gačić, Barišić, Kuzminski, Prpić, Todorov, Sekulić, Durdov. Drugih 60 minuta: Kolić, Stranput, Kuprešak, Jošćak, Almeida, Karamatić, Bognar, Pudić, Dago, Mišković, Vinogradac te Kolega i Stokić. Trener: Igor Tolić

BSK: Đilas, Gvozdenović, Dalić, Gavrić, Aleksić, Raguž, I. Mihaljević, Čikvar, Muženjak, Lozić, Dabro. Drugih 60 minuta: Ilinčić, Mijoković, Ušćebrka, L. Mihaljević, Vuksan, Gagulić, Kovačić, Župan, Tkalec, Popović, Alvarez te Blagojević, Dizdar, Kovačević, Dubravac i Tryvizas. Trener: Tomislav Steinbrückner