BUNDESLIGA

Bayernu i Kup, asistencija Perišića
Objavljeno 5. srpnja, 2020.
Nakon što je osvojio 30. naslov njemačkog prvaka, Bayern je u Berlinu stigao i do drugog jubilarnog trofeja, 20. Kupa. Minhenski klub u finalu je svladao Bayer s 4:2 za svoju drugu uzastopnu dvostruku krunu, a već petu u posljednjih osam sezona. Alaba (16) i Gnabry (24) zabijali su za Bavarce u prvom poluvremenu, da bi potom povisio Lewandowski (59). "Apotekari" su smanjili preko Bendera (63), no priliku za povratak Bayern im nije dopustio, nego je Lewandowski (89), na asistenciju Ivana Perišića, zabio svoj drugi pogodak. Konačni je rezultat u sudačkoj nadoknadi postavio Havertz iz najstrože kazne. Perišić je u igru ušao u 64. minuti, a ovo mu je već treći trofej njemačkog Kupa, i to s trećim klubom. Prethodno je već slavio s Borussijom (D) 2012., i Wolfsburgom 2015. godine. G.R.