GRČKA

Livaja zabio dva pogotka za plasman u finale Kupa
Objavljeno 25. lipnja, 2020.
Hrvatski nogometaš Marko Livaja bio je junak ‘ludog‘ uzvratnog dvoboja polufinala grčkog Kupa između AEK-a i Arisa, postigavši dva gola za atenski sastav koji se nakon velike drame petu godinu uzastopce plasirao u finale ovog natjecanja. AEK je u prvom susretu slavio s 2:1 i u Solun je doputovao s pogotkom prednosti. Aris je nadoknadio zaostatak u 57. minuti golom Argentinca Daniela Mancinia, a kada je Francuz Nicolas Diguiny u trećoj minuti sudačke nadoknade zabio za 2-0, činilo se kako će solunski sastav u finale. Međutim, Livaja je u šestoj minuti nadoknade spasio goste smanjivši na 2:1, nakon čega je susret ušao u produžetke. Livaja je prvo pucao glavom, a nakon što je Julian obranio, hrvatski napadač je pospremio odbijanac. U 102. minuti produžetka Livaja je lijepim prizemnim udarcem zabio i drugi pogodak za konačnih 2:2 i prolaz atenskog sastava u finale. Povremeni hrvatski reprezentativac je ove sezone zabio 14 pogodaka, pri čemu četiri u posljednje četiri utakmice. U posljednjim trenucima susreta gostima su isključena čak tri igrača. U prvoj minuti nadoknade ‘pocrvenio‘ je Mantalos, minutu kasnije Simoes, a u 120+4 i Oliveira. Momčad Massima Carrere u finalu će igrati protiv Olympiakosa, koji je pobijedio PAOK s 2:0, nakon što je u prvom susretu izgubio 2-3. Golove za pirejski sastav zabili su Masouras (65) i Camara (85). I u ovoj utakmici je bilo crvenih kartona. U 87. minuti je isključen gostujući rezervni igrač Ferreira, a tri minute kasnije i njegov suigrač El Kaddouri. Za momčad PAOK-a nije konkurirao Josip Mišić, koji je zbog operacije ciste na preponama out do kraja sezone. Hina/K.L.