PAKET 24 PREMIJER LIGA

Vinkovčani dobili Poreč i prekinuli crnu seriju
Objavljeno 23. veljače, 2020.
Rukometaši Spačve Vinkovci u subotu su pobijedili Poreč s 28:24 i na taj način prekinuli dva niza. Svoj neuspješni i porečki uspješni.

Nova dva boda u Paket 24 Premijer ligi jako su važna za Vinkovčane jer su ih ostvarili protiv izravnog konkurenta za plasman u Ligu za prvaka i sebi ostavili nadu da mogu među klubove koji će igrati za naslov hrvatskog prvaka. Kako je krenula utakmica u Vinkovcima, bilo je bojazni da bi momčad Josipa Mečića mogla doživjeti još jedan poraz. Gosti su na početku bili opasniji i poduzetniji i rano su stekli prednost od tri pogotka. Porečani su imali vodstvo do 17. minute, tada Vinkovčani izjednačavaju rezultat i preuzimaju kontrolu. Do kraja prvog dijela uglavnom su imali pogodak prednosti, ali na odmor se otišlo s 12:12.

Slično je bilo i u drugom poluvremenu, momčadi su se stalno izmjenjivale u vodstvu, ali ni jedna nije ostvarila prednost veću od jednog pogotka. A onda u 47. minuti Marko Nađ zabija dva pogotka i Spačva prvi put ima “plus dva” (23:21). Do posljednjeg sučeva zvižduka Vinkovčani tu prednost udvostručuju te na kraju zasluženo osvajaju dva boda. Koliko je ova pobjeda bila važna Vinkovčanima vidjelo se po slavlju njihovih igrača nakon utakmice. Napokon su prekinuli seriju od tri poraza i vratili se među kandidate za Ligu za prvaka. Spačva je trenutačno peta na tablici sa 17 bodova, koliko ima i četvrti Poreč. Treći Zamet ima bod više, na vrhu je Gorica s 24 boda, a druga je Dubrava s 23. A. Grgić
SPAČVA VK.       28 (12)

POREČ       24 (12)

VINKOVCI - SD OŠ B. Kašića. Gledatelja 300. Sudci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba iz Štivica).

SPAČVA VINKOVCI: Ćirović, Jurić, Maroš, Nađ 6, Vašarević, Vignjević 3, Blašković, Pašagić, Marić 1, Vukušić 1, Antunović, Raguž 8 (5), Mihaljević 6, Bolanča 1, Božić 2. TRENER: Josip Mečić.

POREČ: Muranović, Sakić 1, Mataija, Medved, Thoss 2, Čipraka, Perić 8(2), A. Radojković, Petrov, Čopić, Filipović 7, M. Radaković 5(4), Moslavac 1, Zujić. TRENER: Dinko Đanković.

SEDMERCI: Spačva 7 (5), Poreč 8 (6); ISKLJUČENJA: 2 min. Spačva (Vignjević), 8 min. Poreč (Mataija, Thoss, Petrov, Moslavac).