PRVA HRL SJEVER (M) - 16. KOLO

Osječani bili bez izgleda u Prelogu
Objavljeno 18. veljače, 2020.
Rukometaši Osijeka u Prelogu su pretrpjeli i drugi proljetni poraz (29:21) s kojim su ostali na petom mjestu prvoligaške tablice, ali su izgubili korak s vodećim kvartetom. Nisu Osječani ni jednom bili u rezultatskoj prednosti, samo su dva puta na početku uspjeli izjednačiti (1:1, 2:2), a sve ostalo vrijeme lovili su zaostatak. Domaćin je serijom 4-0 u 11. minuti prvi put osjetnije odmaknuo (6:2), Osijek se s tri uzastopna pogotka brzo vratio, no nakon toga nije više uspijevao pratiti napadački učinak Preloga. Na odmor su Preložani otišli s pet pogodaka viška (15:10), što su početkom nastavka podigli na "plus sedam" (17:10). To je bila i presudna razlika, jer gosti su se jedino uspjeli približiti na četiri gola zaostatka (20:16), ali su na kraju upisali svoj najuvjerljiviji poraz sezone.
Do prvih proljetnih bodova stigla je Požega, koja je na svom parketu slavila protiv Maksimir Pastele 32:28. Seriju poraza očekivano je nastavila Viro Virovitica, koja nije mogla parirati trećeplasiranom Rudaru (19:35). G.R.
REZULTATI 16. KOLA
Medveščak Zg - Vidovec 25:25, Metalac - KTC 30:25, Dugo Selo - Moslavina 24:25, Viro Virovitica - Rudar 19:35, Prelog - Osijek 29:21, Ivanić - Čakovec 35:29, Požega - Maksimir Pastela 32:28.
Prelog*29 (15)

Osijek*21 (10)

PRELOG - Školska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Lovro Kasunić i Sašo Nikolovski (oba Karlovac).

PRELOG: Matijević, Novak, Novosel 3, Bucat 4 (1), Škvorc 1, Selimi 1, Petrošanec 3, Lončarić, Nestić, Mikec, Toplek 6 (1), Grabant, Zadravec 8, Belić 2, Vargek, Požgaj 1 (1).

OSIJEK: Žganjer 2, Kuže 8 (3), Marković, Zrno 4, Čičak 1, Nedić 1, Bošnjak, Kopić, Babić, Radović 3, Pleše 2, Šimić, Kolar.

SEDMERCI: Prelog 4 (3), Osijek 3 (3); ISKLJUČENJA: Prelog 10 minuta (Zadravec 2+2, Novosel 2, Bucat, Vargek 2), Osijek 12 minuta (Radović 2+2, Čičak 2, Nedić 2, Babić 2, Kolar 2).