HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Krstiću plaketa i uvjerljiv poraz
Objavljeno 19. siječnja, 2020.
Osječki košarkaši uvjerljivom pobjedom protiv Dubrave Furnir zaključili su 16. rundu HT Premijer lige. Prije početka dvoboja u Gradskom vrtu mali znak pažnje priredio je domaćin uručivši plaketu gostujućem treneru Vladimiru Krstiću koji je četiri sezone proveo na klupi Vrijednosnice Osijek. No, za bivšeg trenera i njegovu momčad popusta na parketu nije bilo. Osječani su ozbiljno shvatili sraz s objektivno slabijim suparnikom koji ih je pak poprilično namučio u zagrebačkom ogledu. Ovaj put, gosti nisu imali izgleda, nego nakon prve četvrtine bilo je jasno da će košarkaši s Drave upisati svoju desetu prvenstvenu pobjedu. Stigli su domaćini do dvoznamenkaste prednosti već nakon osam minuta (21:10). U tom razdobolju, raspoložen je bio Buljević koji je zabio devet poena, ali je zbog dvije osobne završio na klupi. Do odmora se u prvog strijelca domaćina prometnuo Jordano (14), a prije toga, u 15. minuti, Zagrepčani su se uspjeli spustiti na jednoznamenkasti zaostatak (33:24). No, nije potrajalo, prije odlaska na odmor Brokeri su imali +22 (52:30). U 22. minuti najvećih +24, a nedugo zatim domaćin se nepotrebno opustio, a to je Dubrava iskoristila. Kod 64:41, gosti su napravili seriju i spustili se na 65:56, zahvaljujući Hortmanu i Smoliću koji su zajedno zabili 21 poen (11+10). U sljedeće dvije minute Osječani ponovno stišću i na isteku treće četvrtine već je 74:56. Početkom posljednje četvrtine rezultat je 79:56, a ubrzo je uslijedilo još jedno opuštanje domaćina, koji su ovaj dvoboj morali dobiti uvjerljivije od 15 poena razlike.
N. Benčina
VRIJ. OSIJEK       94

DUBRAVA       79

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 200. Suci: Katić, Šverko i Muhvić.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Bašić 6, Jordano 23 (3-4), Filipović 2 (2-2), Kujundžić 14 (0-2), Dmitrović, Ćorić 11, Šarenac 12 (1-1), Pehli, Buljević 14 (1-1), Jelavić, Darling 9 (3-5), Lakić 3.

DUBRAVA: Proleta, Šarac 1(1-2), Cvitanović, Gulam, Vujić 8 (2-2), Perić 14 (1-1), Hortman 19 (2-2), Majić 8 (1-2), Smolić 15 (1-1), Šutalo 14, Šimović.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 27:12, 25:20, 22:24, 20:23