ODBOJKAŠKA SUPERLIGA

Slavonski obračun ponudio neizvjesnost
Objavljeno 13. siječnja, 2020.

Vratili su se najbolji hrvatski odbojkaški klubovi svojim ligaškim obvezama. Prva runda u godini bila je 12., koja će se odraditi u nekoliko termina. U onom predviđenom odigran je slavonski derbi superligašica u Vukovaru, a u dvorani OŠ Dragutina Tadijanovića gledatelji su mogli uživati u neizvjesnom dvoboju. Na kraju je domaćin opravdao ulogu favorita teže od očekivanja, Osijek je za razliku od prvog ogleda, ovaj put bio ravnopravan i konkurentan te je izgubio 3:2. Iznenađenje se nije dogodilo, ali Enna Vukovar teško da je računala da će pobjedu upisati tek nakon pet setova. Već po slijedu događaja u prvom bilo je jasno da će gledatelji ostati na tribinama dulje od planiranog. Odlučne gošće dobile su prvu dionicu, a za potvrdu vodstva trebalo im je čak šest set-lopti. Bio je to sastavu Ivane Džamarije signal za buđenje, stoga ne čudi da su Vukovarke u sljedeća dva seta bile dominantne. Rezultatski zaostatak ipak nije pokolebao igračice Miroslava Đekića, koje su pronašle način kako zakomplicirati utakmicu do kraja. U četvrtom setu gošće nisu imale problema s realizacijom set-lopti, prvu su odmah pretvorile u izjednačenje. Peti set dao je dodatni pečat zanimljivom dvoboju, u njemu također nije nedostajalo preokreta. Domaće su bolje otvorile, ali nakon vodstva 6:3 uslijedila je osječka serija i vodstvo od 7:9. Enna Vukovar potom ostvaruje ključnu seriju, osvaja pet poena zaredom i ubrzo stiže do zaslužene pobjede od 3:2 (27:29, 25:20, 25:15, 23:25, 15:12). Za domaće su igrale: Bilić, Pejaković, Ćirić, Kelava, Vučković, Orlić, Majer, Brocić, Đerić, Vujović, Savić, Kovač i Lukić. Osijek je nastupio u sastavu: Kainz, Kolobarić, Ubavić, Karatović, Lovrić, Štebih, Krivić, Grahovac, Dugandžić, Žulj, Jurić, Lizatović i Gajić. Odigrana je još utakmica Brda - Marina Kaštela (0:3), a slijedeći tjedan sastaju se Split - Rijeka CO i Olimpik - Poreč.

Premijeru u 2020. odigrali su i Brođani, vratila se Marsonia s bodom iz Varaždina, gdje je Kitro bio bolji 3:2 (25:18, 23:25, 25:15, 21:25, 15:8). Još su igrali Rijeka - Split (0:3). Mursa-Osijek u srijedu gostuje kod Centrometala, kada igraju Zadar - Rovinj, a dan kasnije rundu zaključuju Sisak - Medicinar Trnje. N. Benčina