U 11. KOLU PRVE HRL OSJEČANKE SLAVILE U CRIKVENICI

Osječke rukometašice već su u prvom poluvremenu zakaparile bodove u gostima
Objavljeno 9. prosinca, 2019.

Rukometašice Osijeka pobijedile su u 11. kolu Prve HRL Murvicu u Crikvenici s 34:25 te tako u šestom ovosezonskom gostovanju konačno upisale prvu pobjedu. Očekivanu, jer Osječanke su na put otišle kao favoritkinje protiv ekipe koja je zabilježila sve poraze.

Imperativ gostujućeg slavlja nije sputao igračice Jasmina Mrkonje koje su se otpočetka postavile dominantno na terenu te Crikveničankama nisu ni jednog trenutka dopustile nadu u osvajanje prvih bodova. Samo su na početku domaće rukometašice uspjele jednom izjednačiti (1:1), a sve ostalo pripalo je gošćama koje su serijom 4-0 već u 8. minuti stekle prvu osjetniju zalihu (5:1). U odnosu na neke prijašnje utakmice, ovaj put nije bilo "crnih rupa" u igri Osječanki, koje su bez većih problema održavale prednost te ju polako povećavale. Tako je u 15. minuti bilo "plus šest" (10:4), a šest minuta kasnije nakon dva uzastopna pogotka Dore Lacković i najveće vodstvo u prvom poluvremenu od sedam pogodaka razlike (14:7). Nisu igračice Murvice uspijevale pratiti ritam svojih suparnica, a iako su nakratko malo smanjile zaostatak, na odmor se golovima Lacković i Zorane Milić otišlo s tih sedam golova viška (18:11).

Slično stanje na terenu odvijalo se i u drugih 30 minuta, ako su se domaće igračice i nadale nekakvom velikom povratku, vrlo brzo su im tu nadu ubile osječke rukometašice koje su nastavile povećavati svoju prednost. Drugo je poluvrijeme otvoreno serijom 4-1, pa je nakon pogotka Petre Jeršek u 36. minuti razlika prvi put bila dvoznamenkasta (22:12). Iako su samo tjedan dana ranije prokockale veliko vodstvo protiv Bjelovara stečeno u sličnom razdoblju, ovaj put takve mogućnosti nije bilo. Tako je Lacković s dva vezana pogotka u 47. minuti povećala prednost na 12 razlike (29:17), a Sara Sablić u 55. i na najvećih "plus 13" (33:20), da bi domaća ekipa s četiri uzastopna pogotka u završnicu samo malo uljepšala svoj 11. ovosezonski poraz. G. Roguljić
Murvica       25 (11)

Osijek       34 (18)

CRIKVENICA - GSD. Gledatelja: 200. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (oba Varaždin).

MURVICA: Antić (3+0), Ljubanović, Butković 1, Skorić 2, Kalčić 5 (1), Grozdek 2, Filipović 2, M. Lekaj 3, Paurević 4, Mandekić (2+1), D. Lekaj 1, Debelić 3, Lončarić, Pešut, Talan 1, Car 1.

OSIJEK: Borac, Putnik, Šoš, Hren 8 (1), Lacković 8 (3), Jerčinović 4, Milić 6, Milas, Jeršek 3, Zagorščak 4, Sablić 1, Prskalo, Brkić (4+0), Frančić.

SEDMERCI: Murvica 3 (1), Osijek 5 (4); ISKLJUČENJA: Murvica 10 minuta (Debelić 2+2, Butković 2, Skorić 2, Paurević 2), Osijek 8 minuta (Hren 2, Jerčinović 2, Milić 2, Zagorščak 2)