HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Odnijeli “brokeri” puni plijen i s Baldekina
Objavljeno 8. prosinca, 2019.
Uspješni su bili košarkaši s Drave u 11. kolu HT Premijer lige. Nastavile su tako Vrijednosnice Osijek niz, četvrtu pobjedu zaredom upisale su na gostovanju kod Šibenke. Osvojili su ‘‘brokeri‘‘ zasluženo Baldekin, gdje je domaćin tako upisao i treći poraz u nizu. Nisu gosti imali sluha za očitu krizu u koju je upao domaćin, odigrali su kvalitetnih 40 minuta, a od samog početka kontrolirali su i stanje na semaforu, Šibenčani nisu vodili ni jednom, ali su nakon neefikasnih prvih 20 minuta bili u podnošljivom minusu (30:34). No da bi bodovi mogli otići za slavonsku metropolu, bilo je sve izvjesnije krajem treće dionice, kada su gosti imali i najveću prednost (44:58). Šibenka se na otvaranju posljednje četvrtine, s dvije uzastopne trice, približila na 56:62, ali Osječani su bili odlučni na pravi način naplatiti uloženi trud. U pobjendičkim redovima, Lovre Bašić upisao je 19 poena uz deset asistencija, 19 je dodao i Andrija Ćorić, a double-double učinak imao je i Max Darling (16+11). Još su igrali: Jordano 11, Filipović, Kujundžić 14, Šarenac 6, Buljević, Dmitrović i Lakić. Kod Šibenčana, prvo ime bio je Tonko Vuko (17p, 9s), a Toni Nakić je dodao 14 poena. U sljedećem kolu u Gradski vrt stiže Cibona.