DRUGA LIGA "ISTOK"

Dvojac i dalje neporažen
Objavljeno 19. studenog, 2019.
Devet momčadi sudjeluje ove sezone u Drugoj hrvatskoj ligi Istok za košarkaše. Odrađena su tri kola, nakon kojih za poraz još ne znaju Olimp Inspekt-Ing i aktualni prvak Belišće. Oba su sastava imala zahtjevne kušnje u trećoj rundi, Belišćani su u derbiju slavili kod Županje, koja je na domaćem parketu upisala prvi poraz. Belišće je slavilo sa 67:58 (21:15, 18:12, 15:11, 13:20), predvođeno Lukom Šarićem (14). Kod domaćina 18 poena zabio je Ivan Stjepanović. Puno neizvjesnije bilo je u Osijeku, gdje je Olimp Inspekt-Ing stigao do minimalne, ali zaslužene pobjede. Požega je bila blizu, ali na kraju je domaćin slavio sa 81:80 (25:20, 19:26, 19:21, 16:15). Franco Filipović s 23 i Vuk Dmitrović s 20 poena prednjačili su u pobjedničkom sastavu, a Martin Bušić zabio je 16 za Požežane, koji su bili na korak do prvog slavlja sezone. Gostujuće bodove upisali su Vinkovci, iako su u Đakovu na poluvremenu zaostajali devet poena. No u drugih 20 minuta uspjeli su sve preokrenuti i upisati pobjedu 89:85 (23:28, 19:23, 23:17, 24:17). Dino Peraica (23) i Danijel Prša (19) bili su najefikasniji u pobjedničkim redovima, na drugoj strani epitet prvog strijelca utakmice ponio je Filip Škrinjarić (27). U četvrtak će 3. kolo kompletirati Borovo - KA Osijek, a slobodan je bio Rekord Tim. U sljedećem kolu derbi je u gradu papira, Belišće protiv Olimp Inspekt-Ing. N.B.