ČEPIN SVLADAO ĐAKOVČANE

Batarilo-Ćerdić za mir pokraj Uljare
Objavljeno 18. studenog, 2019.
S dva pogotka na počecima oba poluvremena, domaća “desetka” presudila solidnim gostima

Sadržajna zaključna jesenska utakmica u Čepinu otišla je na stranu domaćina! Tako je pokraj Uljare stigao mir nakon što su dvije prethodne utakmice Tothovi štićenici remizirali.

Otvorili su domaći "zeleni" susret prema željama, jer su već iz prvog organiziranijeg napada došli u prednost. Na lijevoj je strani (8.) Domagoj Ivić izborio slobodan udarac kojeg je Gregić ubacio na prvu vratnicu gdje je Batarilo-Ćerdić glavom loptu proslijedio u suprotni kut - 1:0. Minutu kasnije Grgačevićev udarac sa 17 metara fijuknuo je preko grede, a Đakovčani su, zamalo, uzvratili i u 24. minuti, kada je Župan prošao po lijevoj strani i vratio do Pongračića, čiji je poluvisoki udarac u suprotni kut Jakovljević paradom obranio. Četiri minute kasnije domaći je vratar bio svladan ponovno zahvaljujući Županovom proboju lijevog boka i pronalaženja Grgačevića čiji je udarac s 12-ak metara završio u lijevom kutu - 1:1. Čepinčani su potom opasno živjeli i u 33. minuti kada je Jakovljević zaustavio neugodan udarac Pongračića. Minutu uoči odmora u domaćem je 16-ercu bila gužva koju je mladi Župan opetovano stvorio probojem po lijevoj strani, ali su se nakon nekoliko odbijanaca "zeleni" izvukli iz te neugodnosti.

Susret je bio odlučen, ispostavilo se kasnije, u prvoj minuti nastavka kada je Gelo prošao po lijevoj strani i zatim šutirao u bliži kut, odakle je Nevistić paradom izvadio loptu odbivši ju do istoga čepinskog napadača koji je pred vratima uočio Batarilo-Ćerdića, a njemu nije bilo teško iz blizine pogoditi nebranjenu mrežu - 2:1. U 51. minuti gosti su mogli do izjednačenja poslije Županovog ubacivanja iz desnog kuta koji je pred vratima dočekao Klemen i glavom ih prebacio. Odmah zatim domaći su mogli definirati pobjedu nakon što je Batarilo-Ćerdić s desne strane na suprotnoj pronašao Gelu čiji je udarac glavom iz blizine Nevistić obranio. Đakovački je vratar, tri minute kasnije, bio kratak na Gregićev pokušaj s 20-ak metara koji je otišao pokraj desne vratnice. Potom se igralo uglavnom između 16-eraca, a zanimljiva je bila situacija u sudačkoj nadoknadi vremena kada su D. Ivić i Bungić sami s centra išli prema đakovačkom vrataru i svladali ga, ali je pomoćni sudac označio Bungićevo zaleđe te pogodak nije bio priznat.

Dražen Lekšan
ČEPIN*2(1)

ĐAKOVO CROATIA*1(1)

ČEPIN - ŠRC "Čepin". Vrijeme poluoblačno. Teren neravan. Gledatelja: 300. Sudac: Filip Cindrić (Nova Gradiška) 6. Strijelci: 1:0 Batarilo-Ćerdić (8), 1:1 Grgačević (28), 2:1 Batarilo-Ćerdić (46). Žuti kartoni: P. Grgić, Gregić, D. Ivić, M. Grgić, Bungić (Čepin), Lj. Ivić, Župan i Hulak (Đakovo Cr.). Crvenih kartona nije bilo.

ČEPIN: Jakovljević 7, P. Grgić 6,5, S. Bilobrk 7, Goluža 6,5 (od 84. Dragojević -), Pedić 6, Gregić 7, Gelo 7 (od 74. Bungić -), Batarilo-Ćerdić 7,5, D. Ivić 7,5, M. Grgić 7, J. Bilobrk 6 (od 46. Krstanović 6,5).

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić 6,5, Grgačević 7, Lj. Ivić 6 (od 80. Babić -), Kolak 6,5, Pongračić 7, Klemen 7, Župan 7,5, Lulić 7 (od 90. Tomić -), Bionda 6 (od 64. Hulak 6), Barukčić 6, Stipanović 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: LUKA BATARILO-ĆERDIĆ (ČEPIN)