PRVA HRL SJEVER (M), 9. KOLO

Osijek u derbiju poražen u Rudama
Objavljeno 11. studenog, 2019.
Rukometaši Osijeka poraženi su u derbiju 9. kola Prve HRL Sjever u Rudama od domaćeg Rudara s 26:20 te su mu tako prepustili i drugo mjesto na tablici. Nakon što su u prošlom kolu svladali lidera, Osječani nisu uspjeli povezati i četvrtu pobjedu, a priliku su propustili slabim razdobljem krajem prvog poluvremena. Do tada se odvijala ravnopravna borba, s čestim izjednačenjima, no u posljednjih pet minuta "rudari" su napravili seriju 5-0 te s komotnih 15:10 otišli na odmor. U nastavku je domaćin održavao uglavnom tri-četiri pogotka prednosti, da bi se gosti serijom 3-0 u 48. minuti približili na samo 19:17. Više od toga nisu uspjeli, Rudar je uzvratio s četiri pogotka u nizu te time i definitivno riješio pitanje pobjednika.

Do treće uzastopne pobjede stigli su rukometaši Požege koji su u slavonskom ogledu u gostima svladali Viro Viroviticu s 32:29, nanijevši joj sedmi uzastopni poraz te je ostavivši prikovanu za začelje tablice. Kuriozitet je da su Virovitičani svoje jedine bodove osvojili protiv lidera Moslavine. G.R.
Rudar       26 (15)

Osijek       20 (10)

RUDE - Sportska dvorana Rude. Gledatelja: 150. Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag).

RUDAR: Cvetković, K. Skendrović, Runtas 1, F. Skendrović 4, Kušić, Kišiček, Škiljan, Lucević, D. Trčak 4, Tojčić 4 (1), Štajnkler 2, Družinec 2, A. Trčak 5 (3), Žitković, Fresi 3, Jurić 1.

OSIJEK: Kuže 5, Šimić, F. Zrno, M. Zrno, Čičak 5, Nedić 1, Bošnjak, Vuković, Kopić, Babić 3, Radović 4, Pleše 2, Mandarić, Kolar.

SEDMERCI: Rudar 5 (4), Osijek 4 (3); ISKLJUČENJA: Rudar 14 minuta (F. Skendrović 2+2, D. Trčak 2+2, Runtas 2, Tojčić 2, A. Trčak 2), Osijek 16 minuta (Kuže 2+2, M. Zrno 2+2, Kopić 2+2, Babić 2+2).
Rezultati 9. kola
KTC - Ivanić 28:31, Moslavina - Maksimir Pastela 26:23, Rudar - Osijek 26:20, Vidovec - Čakovec 35:28, Medveščak Zg - Prelog 26:21, Viro Virovitica - Požega 29:32, Dugo Selo - Metalac 29:31.