ČEPIN I ZRINSKI REMIZIRALI

Domaćin do boda u nadoknadi vremena
Objavljeno 11. studenog, 2019.

Pod vodstvom novoga trenera Josipa Milardovića Jurjevčani su se vrlo dobro predstavili u Čepinu i bili nadomak odnošenju bodova, ali je u sudačkoj nadoknadi vremena jedan ipak ostao pokraj Uljare!

Unatoč raskvašenom terenu, teškom za igru, bila je to dobra predstava visokog ritma poslije koje nije bilo pobjednika. Ne bi bilo nezasluženo da su gosti slavili jer su imali više izglednih prigoda, ali se u njima nisu snašli, odnosno domaći je vratar skinuo više zicera. U petoj mu je minuti pomogao zeleni blok nakon Kukučkina pokušaja s 12-13 metara. Taj je napadač Zrinskog u 25. minuti svladao Jakovljevića udarcem s bijele točke koji je izborio Dos Santos bivajući u 16-ercu srušen od Josipa Bilobrka - 0:1. Čepinčani su prvi put zaprijetili četiri minute kasnije kada je Krstanović zdesna iz dubine ubacio slobodnjak pred vrata, gdje je najviše skočio S. Bilobrk i glavom ciljao lijevi kut, kamo se bacio Stipanović i paradom zaustavio ulazak lopte u mrežu. Dvije minute uoči isteka 45. Krstanović je izvodio slobodan udarac iz znatno povoljnije pozicije od prethodne s 20-ak metara gotovo po sredini, ali je pucao preko gornjeg desnog kuta.

U nastavku su domaći krenuli agresivnije, ali su se opasnosti zbivale pred njihovim vratima. U 49. minuti zaprijetio je Luiz, a Jakovljević se nije dao iznenaditi. Domaći je vratar u 67. minuti u dva navrata odlično reagirao paradom izbivši Kukučkin pokušaj izvana, a zatim nogom obranivši Luizov udarac iz blizine. Uslijedile su zatim čepinske minute počevši od 70. kada je Gelin slobodnjak, s 30-ak metara, Stipanović obranio. Pet minuta kasnije Ivić je zdesna ubacio u srce gostujućeg 16-erca odakle je Bungić šutirao pokraj desne vratnice. Odmah zatim Krstanović je dobro ciljao sa 16 metara, ali je jurjevački vratar obranio taj neugodan udarac. Gosti su se potom oslobodili toga pritiska tako da je u 82. minuti Kerovec dobro šutirao slijeva, a Jakovljević identično tako obranio te u 89. minuti, praktički, spasio svoju momčad poraza. Slijeva je tada ispred njega izbio Dubravac, a Jakovljević izašao pobjednikom iz toga neposrednog sučeljavanja. Za razliku od njegova kolege na suprotnoj strani u sudačkoj nadoknadi vremena kada je Pavo Grgić centrirao zdesna, a Salvatore Bilobrk u skoku sa Stipanovićem bio spretniji te glavom proslijedio loptu u suprotni donji kut - 1:1. D.Lekšan
ČEPIN*1 (0)

ZRINSKI*1 (1)

ČEPIN - ŠRC Čepin. Vrijeme: oblačno. Teren: raskvašen, težak za igru. Gledatelja: 350. Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek) 7. Strijelci: 0:1 Kukučka (25.-11m), 1:1 S. Bilobrk (90+2). Žuti kartoni: S. Bilobrk, M. Grgić, Krstanović (Čepin), Kegelj, Lukačević, Luiz, Majdiš, Begović i Bagarić (Zrinski). Crvenih kartona nije bilo.

ČEPIN: Jakovljević 7,5, P. Grgić 6,5, S. Bilobrk 7,5, Bungić 6 (od 80. Brlić -), Goluža 6,5, Gelo 7, Batarilo-Ćerdić 5,5 (od 46. Gregić 6), Ivić 6,5, M. Grgić 6,5, Krstanović 7, J. Bilobrk 6 (od 69. Nikolić 5,5).

ZRINSKI: Stipanović 6,5, Mihaljević 6,5, Kegelj 7, Lukačević 6,5, Dos Santos 7,5 (od 80. Dubravac -), Kukučka 7,5, Luiz 6,5 (od 87. Bagarić -), Majdiš 6,5, Jovanović 6,5 (od 72. Kerovec -), Žutić 7, Begović 7.

IGRAČ UTAKMICE: FILIP JAKOVLJEVIĆ (ČEPIN)