OSJEČKE NOGOMETAŠICE USPJEŠNE U SLAVONSKOM DERBIJU

"Zečice" kraj Save petardirale Brođanke
Objavljeno 4. studenog, 2019.
Osječke nogometašice zadržale su regionalni slavonsko-baranjski primat uvjerljivo porazivši u prvoligaškom susretu Viktoriju na njezinu terenu u Slavonskom Brodu. Očekivani je to epilog s obzirom na kvalitetu ekipa od kojih je domaća podignula tu razinu te relativno dobro parirala favoriziranim gošćama. Osječanke su pak pokvarile dosadašnji ovosezonski prosjek danih pogodaka na gostujućim terenima jer su jučer zabile "samo" jednoznamenkast broj golova. Ponovno je malo Osječanki bilo konkretno jer su svih pet pogodaka dale samo njih dvije. Izabela Lojna bila je uspješnija zabivši hat-trick, a Lorena Balić postigla je dva pogotka te tako popravila skor na vrhu ligaških strijelaca. Do odmora su, međutim, samo dvije lopte odsjele iza brodske vratarke, što je bilo dostatno za određivanje smjera bodova. U nastavku su gošće još tri puta svladale Katarinu Mendeš te propustile više prigoda uključujući i dosuđeni kazneni udarac u 89. minuti. Učenice trenera Tihomira Rudeža tako imaju svih šest ovojesenskih pobjeda od kojih su četiri bile na gostujućim terenima u čijem se kontekstu najteži iskazao jučerašnji na brodskom "Jelasu". D.L.
VIKTORIJA*0

OSIJEK*5 (2)

SLAVONSKI BROD - Igralište "Jelas". Vrijeme poluoblačno. Teren dobar. Gledatelja: 50. Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb). Strijelci: 0:1 Lojna (27), 0:2 Balić (38), 0:3 Lojna (58), 0:4 Balić (73), 0:5 Lojna (76). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

VIKTORIJA: Mendeš, Karić, Đukić, Čavić, Obradović, Matuzić, Osmančević (od 64. Puljašević), Skalić, Knežević, Petrović (od 58. Arelić), Lubina.

OSIJEK: Slanovic, Bulut, Pranješ, Nevrkla, Baban (od 60. Kunštek), Balić, Lojna, Conjar, Šalek (od 74. Šipoš), Pernar (od 67. Lucić), Maltašić.