NEUSPJEH SPLIĆANA

Hajduk out, a Dinamo lako u četvrtfinale
Objavljeno 30. listopada, 2019.
Nogometaši Dinama rutinski su izborili plasman u četvrtfinale hrvatskog nogometnog Kupa, nakon što su na stadionu Kantrida pobijedili Opatiju s 3:0, dok je Gorica u osmini finala zaustavila Hajduk rezultatom 2:1.

Dinamo nije dopustio iznenađenje i sav posao obavio je već u prvom poluvremenu. Zagrepčani su poveli u 8. minuti pogotkom Kadziora, na 2:0 je povisio Gavranović u 29. minuti iz kaznenog udarca, a isti je igrač u 36. minuti zabio i za 3:0. U derbiju osmine finala Gorica je na svom travnjaku pobijedila Hajduk s 2:1 i prvi put u svojoj povijesti stigla do četvrtfinala Kupa, dok je Hajduk tek treći put ispao već u osmini finala. Posljednji put Splićanima se to dogodilo prije devet godina kada ih je kao branitelje naslova srušila Istra na Poljudu. Domaćin je poveo u 64. minuti pogotkom Lovrića, a u 85. Joey Suk povisio je na 2.0. Tračak nade Hajduku donio je Jurić u 88. minuti, no više od toga nije išlo.

Plasman u četvrtfinale izborili su i Lokomotiva te Inter. Lokomotiva je svladala Vinogradar s 3:0, a Inter je kao gost bio bolji od Istre 1961 s 2:1. H