POBJEDA DRUGE MOMČADI BIJELO-PLAVIH U SLAVONSKOM DERBIJU

Latković i Kolega u nastavku nanijeli Cibaliji treći poraz u Vinkovcima
Objavljeno 20. listopada, 2019.

Cibalia je na svom stadionu doživjela i treći prvenstveni poraz a da nije uspjela postići ni jedan pogodak. U utakmici protiv druge momčadi Osijeka Vinkovčani su imali priliku osvojiti i sva tri boda, ali su ponovo pokazali da imaju jako puno problema u realizaciji. Kako to inače biva u nogometu, ako ne iskoristiš svoje prilike, protivnik u pravilu kažnjava takve propuste, što se Cibaliji upravo i dogodilo.

U prvom poluvremenu gotovo ništa vrijedno nismo mogli zabilježiti. Igralo se bezidejno s obje strane, očito su oba sastava više mislila kako ne primiti pogodak nego kako ga postići. Gosti iz Osijeka imali su veći posjed lopte, što su Vinkovčani namjerno učinili, jer im se takva igra isplatila protiv Rudeša u Vinkovcima. Discipliniranom igrom igrači Davora Mladine na vrijeme su zatvarali sve prilaze Marijanoviću, ne dopustivši ni jednu šansu momčadi Igora Tolića. Iz takve igre Cibalia se jako dobro transformirala prema naprijed, a upravo je tako došla do jedine prilike u prvom poluvremenu, kada je, u 30. minuti, Bajić pobjegao obrani gostiju, ali se u odlučujućem trenutku malo spetljao, što je bilo dovoljno obrani Osječana da ga stigne i blokira.

Drugo poluvrijeme i druga slika na terenu. Od prve minute nastavka Cibalia je odlučila napasti goste i pokušati doći do pogotka te nove pobjede u Vinkovcima. Već u 46. minuti Dejanović je imao odličnu priliku dovesti Cibaliju u vodstvo, ali je vratar gostiju Barešić bio spretniji i brži te je otklonio opasnost za svoj gol. Odmah minutu poslije već je nova prilika za gol, Vincetić je odlično pronašao Bajića, koji je pucao glavom, ali direktno u vratara Barešića. Minutu nakon toga i Osječani uzvraćaju, Kolega je u prilici, ali pouzdani domaći stoper Džijan brži je na lopti od njega te ju izbacuje u korner. U 53. minuti Osijek II došao je u vodstvo. Dobru akciju odigrali su Kolega i Latković, a on lukavo i precizno prebacio je vratara Marijanovića, koji je nemoćno pogledom loptu ispratio u svoju mrežu. U 64. minuti Cibalia je iznenada došla u priliku za gol, kada je veliku pogrešku napravio vratar gostiju Barešić, koji je ispustio čistu loptu iz ruku, ali spretnije su reagirali gostujući obrambeni igrači nego domaći napadači. U 77. minuti Bajić je u velikoj prilici za pogodak, ali je s ruba peterca prebacio loptu preko gola. I onda, u 85. minuti, Osijek II postiže drugi pogodak za konačnih 0:2. Benić je probio lijevu stranu obrane Cibalije i odlično pronašao Kolegu, koji je s nekih 15 metara precizno pogodio donji lijevi kut gola Marijanovića. Uz malo sreće i spretnosti rezultat je mogao biti puno povoljniji za Cibaliju, no očito problemi u njezinoj igri još nisu riješeni. A. Grgić
CIBALIA*0

OSIJEK II*2 (0)

VINKOVCI - Stadion HNK Cibalia. Gledatelja 500. Sudac: Tomislav Bionda 6,5 (Zaprešić). Strijelci: 0:1 Latković (53), 0:2 Kolega (85). Žuti kartoni: Anočić, Tadić (Cibalia), Ilić, Todoroski (Osijek 2). Crvenih kartona nije bilo.

CIBALIA: Marijanović 6, Salapić 5,5, Pavlaka 6, Matošević 6, Bajić 6, Dejanović 5,5 (od 72. Kerić-), Vincetić 5,5 (od 61. Tadić 5), Anočić 5,5, Karaula 6, Dogan 5,5 (od 79. Tustonjić-), Džijan 6

OSIJEK II: Barešić 6, Magdić 6, Dago 6 (od 81. Bliznac-), Kolega 7, Ilić 6, Gačić 6, Kuzminski 6,5, Todoroski 6 (od 86. Barišić-), Benić 6, Latković 6 (od 75. Beljo-), Ćosić 6,5

IGRAČ UTAKMICE: TONI KOLEGA (OSIJEK II)