HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Brokeri se veselili tek nakon produžetka
Objavljeno 19. listopada, 2019.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK – SONIK PUNTAMIKA 102:95 (86:86)

Izgledalo je da će košarkaši s Drave upisati rutinsku pobjedu u 4. kolu HT Premijer lige. Stvari su se za domaćina počele odvijati po planu od 5. minute, kada je rezultat još bio poravnat (12:12). U slijedećih šest minuta, Brokeri prave seriju 17:0 i sve je mirisalo na glatku i čistu pobjedu. Prije odlaska na odmor Osječani imaju i najvećih +20 (48:28), a ista je prednost bila i na otvaranju treće dionice (57:37). Nakon toga, domaćin se uspavao, gost probudio, prije svih Segarić, koji je sa 14 poena povukao suigrače, koji su spustili zaostatak na jednoznamenkastu razliku. Zakuhalo se na parketu (Kujundžić i Palčić su u 33. minuti morali u svlačionicu nakon međusobnog udaranja), a kada je u 38. minuti bilo 85:73, činilo  se da je sve riješeno. Gosti su ostali uporni i to im se vratilo. Kod 86:82, tri napadačka skoka donijela su šut Baniću za tri poena, koji je zabio i dodatno bacanje za poravnanje. Domaćin je imao zadnji napad, ali Jordano u pet preostalih sekundi nije pogodio. U produžetku je domaćin ipak potvrdio ono što je morao puno ranije. Sve je prelomio Buljević s pet poena, Osječani su otišli na 97:91 i Sonik Puntamika se nije mogla drugi put vratiti u utakmicu. Kod pobjednika, Bašić je imao 26 poena i 11 asistencija, a Buljević je uz toliko skokova dodao i 21 poen.

Nino Benčina

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 150. Suci: Jovović, Pavičić i Grubišić.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Bašić 26 (4-6), Jordano 17 (2-2), Filipović, Kujundžić 5 (3-4), Dmitrović, Ćorić 13 (5-9), Šarenac 6 , Buljević 21(3-4), Vedriš, Darling 14 (3-4), Turalija, Vuković.
SONIK PUNTAMIKA: Jošić 12, Jerkov 3, Palčić 2 (2-2), Petković, Jurjević 19 (1-4), Banić 10 (1-1), Jukić 16 (4-6), Keserović, Špralja 6, Popić 2, Petani 3, Segarić 22 (7-11).
REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 27:12, 23:23, 19:26, 17:25, 16:9