KUP HRVATSKE U SJEDEĆOJ ODBOJCI

HVIDR-a Osijek slavila
u borbi za treće mjesto
Objavljeno 15. listopada, 2019.

Hrvatski klubovi u sjedećoj odbojci igrali su već za prvi trofej sezone. Nakon odrađene premijerne prvenstvene runde, 12 je klubova u Vukovaru nastupilo na 13. izdanju Kupa Hrvatske.

Bogat dvodnevni program ponudio je 24 utakmice, bilo je nekoliko iznimno zanimljivih i neizvjesnih, a takve ipak nisu bile one u kojima se odlučivalo o osvajačima medalja. Naslov je obranila momčad Zagreba koja je neokrznuta stigla do još jedne titule. Nakon dvije pobjede u skupini, najteži su ispit imali u polufinalu gdje su u dva seta bili bolji od HVIDR-e Osijek (25:21, 25:16), koja je na kraju ipak uspjela stići do odličja. U borbi za treće mjesto, u slavonskom obračunu, Osječani su svladali brodsku Marsoniju 2:0 (25:21, 25:20), kojoj su tako uzvratili za nedavni poraz u borbi za bodove.

U polufinale su se plasirali pobjednici svojih skupina, HVIDR-a je dominirala u B skupini, a zagrijavanje je uspješno odradila u dva seta protiv zagrebačkih Hrabrih (25:6, 25:8), i Šibenika (25:15, 25:16). Marsonia je u A skupini svladala Vukovar (25:16, 25:19), i Karlovac (25:17, 25:16). U borbi za drugo mjesto u skupini Vukovarci su bili bolji od Karlovčana 2:0 (25:12, 27:25). U polufinalu su odbojkaši s Drave poraženi od kasnijeg pobjednika, dok su Brođani u najneizvjesnijem dvoboju turnira poraženi od Zadra 1:2 (23:25, 25:21, 13:15). Dvije utakmice nakon skupine odigrao je i Vukovar u razigravanju za poredak od 5. do 8. mjesta. Nakon poraza od Knina 1:2 (23:25, 25:12, 11:15), sedmo mjesto potvrđeno je protiv Novske s 2:0 (25:17, 25:11). Recimo da je finalni obračun jedini igran u tri seta, a tu su Zadrani, osim u prvom, teškom mukom skupljali poene.

Zagreb je slavio s 3:0 (23, 6, 15), a nakon Kupa slijedi povratak na ligaški kolosijek, 2. kolo na programu je 26. listopada, a u skupini Sjever domaćini turnira su Vukovar i Osijek. N.Benčina