OČEKIVANI PORAZ OD LOKOMOTIVE

Dobar otpor Osječanki u prvom poluvremenu
Objavljeno 12. listopada, 2019.

Rukometašice Osijeka očekivano su poražene u četvrtom prvenstvenom kolu protiv lidera Lokomotive, no pružile su solidan otpor, pogotovo u prvom poluvremenu. U njemu se Zagrepčanke nisu uspijevale značajnije odvojiti, tek su 20. minuti stekle najvećih „plus četiri“ (9:5), no domaće su se u 26. minuti približile na samo gol zaostatka (10:9). Uz to su imale i dva nerealizirana sedmerca te najmanje dva „zicera“ promašena, inače je rezultat mogao biti čak i povoljniji.

Na odmor su „lokosice“ otišle sa četiri pogotka viška, a potom je u nastavku, kako je vrijeme odmicalo, sve više do izražaja dolazila veća kvaliteta gošći, ali i šira klupa. U 39. je Lokomotiva povela 19:11, a nakon dva uzastopna kontranapada u 45. i s deset golova razlike (23:13). Ipak, Osječanke se nakon toga nisu raspale, uspijevale su pratiti gostujući ritam te na kraju zabilježiti poraz s ipak pristojnijom razlikom. G.R.

Osijek 20 (9)
Lokomotiva 29 (13)

OSIJEK – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (oba Vrpolje).
OSIJEK: Borac (3+0), Putnik, Hren, Lacković 5, Jerčinović 4 (2), Milas, Prskalo, Jeršek 3, Nikolić, Špoljarić, Erdelji, Brkić (10+0), Frančić 1, Sablić 1, Milić 6, Ljubas.
LOKOMOTIVA: Boras 2, P. Posavec 5 (2), Lukšić, Kaselj, Šenvald 3, Šimara 2, S. Posavec 3, Beličev, Kalaus 1, Japundža 4, Čivljak, Horvat 1, Glavan 2, Prkačin 6, Pijević (15+2).
SEDMERCI: Osijek 4 (2), Lokomotiva 3 (2); ISKLJUČENJA: Osijek 10 minuta (Jeršek 2+2, Jerčinović 2, Sablić 2, Milić 2), Lokomotiva 10 minuta (Šenvald 2, Čivljak 2, Horvat 2, Glavan 2, Prkačin 2).