PRVA HRL SJEVER (M), 4. KOLO

Osječani se vratili s bodom iz Čakovca
Objavljeno 9. listopada, 2019.
Rukometaši Osijeka s drugog su se ovosezonskog gostovanja vratili s prvim bodom, nakon što su remizirali 38:38 u Čakovcu protiv istoimenog domaćina. Bio je to vrlo efikasan susret, ali i s velikim brojem isključenja, čak 38 minuta ukupno. Bolje su krenuli gosti, koji su vrlo brzo poveli sa 5:2, a u 16. minuti imali i najvećih "plus četiri" (11:7). No u preostalom dijelu prvog poluvremena bolje su zaigrali Čakovčani, koji su na odmor otišli s tri pogotka prednosti. Osječani su to odmah početkom nastavka serijom 3-0 poništili, nakon čega je domaćin imao pogodak ili dva više, sve do same završnice, kada je osječki prvoligaš ponovo preokrenuo rezultat u svoju korist. Čičak je u 57. pogodio za vodstvo Osijeka od 38:37, što je bio i posljednji pogodak Osječana, koji su na kraju ipak uspjeli sačuvati bar bod s tog zahtjevnog gostovanja.

Preostala dva slavonska prvoligaša upisala su domaće poraze, Viro Virovitica je s osam golova razlike izgubila od Preloga, a Požega je s deset poražena od KTC-a. G.R.
Rezultati
Rezultati 4. kola Prve HRL Sjever (m): Ivanić - Medveščak Zg 27:26, Viro Virovitica - Vidovec 21:29, Dugo Selo - Rudar 30:28, Metalac - Moslavina 20:33, Požega - KTC 21:31, Prelog - Maksimir Pastela 33:29, Čakovec - Osijek 38:38
Čakovec       38 (20)

Osijek       38 (17)

ČAKOVEC - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 300. Suci: Duspara i Rogić (oba Velika Gorica)

ČAKOVEC: Kovačević, Marciuš, Škrobar 1, Hozjan 7, Jeftić, N. Petek 3, M. Petek, Tkalčec, Srnec 7, Sklepić 2, Vuković 8, Korent, Krajaner 5 (5), Horvat 3, Herman, Murk 2

OSIJEK: Šimatić 4, Kuže, Marković, Šimić, Čičak 8, Nedić 1, Bošnjak, Vuković 10 (6), Kopić, Babić 5, Radović 10, Pleše, Mandarić, Kolar

SEDMERCI: Čakovec 5 (5), Osijek 6 (6); ISKLJUČENJA: Čakovec 16 minuta (N. Petek 2+2+2, Sklepić 2+2, M. Petek 2, Vuković 2, Horvat 2), Osijek 22 minute (Babić 2+2+2, Šimatić 2+2, Marković 2+2, Nedić 2+2, Šimić 2, Pleše 2); CRVENI KARTON: Šimić (Osijek, 58)