DIZANJE UTEGA

Vukovarke blistale na Mediteranskom kupu
Objavljeno 9. listopada, 2019.
San Marino bio je domaćin 12. Mediteranskog kupa u dizanju utega. Nastupila je i hrvatska delegacija, u kojoj su bile i dvije dizačice Vukovara. Učenice Milana Kordića iskazale su se u međunarodnoj konkurenciji, gdje su nastupili natjecatelji i natjecateljice iz 19 zemalja. Ana Crnjac dominirala je u kategoriji +87 kilograma, gdje je u sve tri discipline osvojila prvo mjesto. U trzaju je podigla 66 kilograma, u izbačaju 85, a i biatlon od 151 kg bio je, naravno, nedostižan konkurenticama. Njezina klupska kolegica Hermana Dermiček nije se okitila odličjem, ali je u San Marinu pomicala svoje granice. U kategoriji do 71 kg Hermana je bila peta u trzaju (70 kg) te šesta u izbačaju ((81) i biatlonu (151). Čak šest puta rušila je svoje i državne rekorde. To su bile težine od 69 i 70 kg u trzaju za U17 i U20, u izbačaju sa 81 kg za U17 te u biatlonu za isti uzrast. U listopadu će Vukovarke imati još dva nastupa u međunarodnoj konkurenciji. Prvo ih, 19., čeka nastup u Sarajevu na Bosna kupu, što će biti generalka za puno važnije natjecanje, a to je Europsko juniorsko prvenstvo, koje se od 21. do 25. ovog mjeseca održava u Bukureštu. Nema sumnje, Anja i Hermana u Rumunjsku će otići u dobroj formi. N.B.