BELIŠĆE SIGURAN DOMAĆIN

Sačuvan savršen učinak kod kuće
Objavljeno 7. listopada, 2019.
Za četvrtu prvenstvenu pobjedu na svom terenu strijelci Agatić, Jakić i Išasegi

Nogometaši Belišća i protiv Oriolika nastavili su maksimalan učinak na svom terenu. "Crveni" su ove sezone pred svojima navijačima svladali sve suparnike, u Kupu Jadran Luka Ploče i Split, a u prvenstvu je nakon Bedema, Vukovara 1951 i Đakovo Croatije sada pao i trećeligaš iz Oriovca.

Gosti su došli u Belišće s tri uzastopne pobjede i razlikom pogodaka od 12:3, što je dalo navijestiti da će to biti zanimljiva utakmica. Mogli su domaći nogometaši već u samom otvaranju utakmice krenuti iz rezultatskog minusa. Mijić je već u trećoj minuti s deset metara snažno pucao, a sreća je bila na strani Belišćana, jer je lopta umjesto u mreži završila na gredi. Deset minuta poslije domaći su uzvratili, kada je nakon udarca iz kuta, kojije izveo Ratković, lopta došla do Agatića, a napadač Belišća sa sedam metara pucao preko gola. Sredinom prvog dijela Belišće je povelo. Jakić je u 26. minuti prošao po desnoj strani, uputio precizan udarac, gdje se lopta odbila od vratnice ravno na nogu Agatiću, a iskusnom centarforu nije bilo teško s pet metara plasirati ju u mrežu. Goste je potom zadesila i dodatna nevolja, jer im se ozlijedio prvi vratar Herceg, pa je trener Tomljenović već u 37. minuti morao posegnuti za prvom izmjenom te uvesti Zebu. Uoči odlaska na odmor "crveni" su udvostručili svoju prednost. Agatić se na lijevoj strani "otresao" svojih čuvara, precizno poslao loptu do Jakića, a mladi napadač s pet metara snažnim udarcem poslao loptu pod gredu za 2:0. U nastavku susreta domaći su bili puno bolji te su već u 58. minuti stigli i do trećeg pogotka. Postigao ga je Išasegi kada se našao deset metara od vratara Zebe i loptu mirno poslao u lijevi nezaštićeni kut. Do kraja susreta imali su nogometaši Belišća još dosta prilika za postizanje pogotka, a najizglednije su bile one Agatića i Ratkovića, koji su bili sami ispred gostujućeg mladog vratara, ali je u oba navrata lopta otišla pokraj gola. Sve u svemu, gledatelji su vidjeli zanimljivu, pravu prvenstvenu utakmicu, gdje su domaći zasluženo slavili s visokih 3:0 te tako u četvrtom susretu upisali i četvrtu prvenstvenu pobjedu, bez ijednog primljenog pogotka. Zdenko Kaptalan
Belišće*3 (2)

Oriolik*0

BELIŠĆE - Gradski stadion. Vrijeme: ugodno. Teren: odličan. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Menđušić (Vinkovci) - 7. Strijelci: 1:0 Agatić (26), 2:0 Jakić (45), 3:0 Išasegi (58). Žuti kartoni: Pačar (Belišće), Kokotović, Lucić, Stahović (Oriolik). Crvenih kartona nije bilo.

BELIŠĆE: Stanić 6,5, Barišić 6,5, Lacković 6,5, Ratković 7, D. Damjanović 6,5 (od 60. Pačar 6,5), Agatić 7, Išasegi 7,5, Rosandić 6,5 (od 65. Poljak 6,5), Jakić 7, Anić 7 (od 71. Stupar 6,5), B. Damjanović 7

ORIOLIK: Herceg 6 (od 37. Zeba 6), Jurević 6, Marušić 5,5 (od 62. Galović 5,5), Kokotović 6, Mijić 6, Gospočić 5,5, Jurić 6,5, Bošnjaković 5,5 (od 73. Zulić 5,5), Lucić 5,5, Stahović 5,5, Đerek 5,5

IGRAČ UTAKMICE: KARLO IŠASEGI (BELIŠĆE)