JELISAVAC

Đakovčani već u prvom dijelu osigurali drugo slavlje u gostima
Objavljeno 7. listopada, 2019.
Đakovački su nogometaši načinili pravo iznenađenje jer pobijediti uvjerljivo na Koreji malo je kome uspjelo. Pametnom su igrom, prepustivši inicijativu Jelisavčanima, postigli četiri laka pogotka, i upisali drugu gostujuću pobjedu. Vodeći je gol postigao Stipanović u 15. minuti, a izjednačiti je mogao Samir Kubala, no pucao je preko grede. Zbog ozljeda su u 30. minuti iz igre izišli Jović i Radinković kod domaćina, a u jeku napada domaćina Đakovčani su povećali prednost. Grgačević je pronašao usamljenog Petričevića, koji je šutirao kraj nemoćnog Žitnjaka, koji je prije nekoliko dana pristupio Vihoru. Dvije minute poslije Grgačević je iskoristio pogrešku obrane Vihora i neometen poslao loptu u mrežu. Na otvaranju drugog dijela Ðakovèani su postigli i četvrti pogodak, dugu loptu preko dva obrambena domaća igrača primio je Pongračić i potom matirao Žitnjaka. Pogodcima Pavlovića Jelisavčani su tek ublažili rezultat, a više od toga unatoč većem posjedu nisu uspjeli. Đakovčani su znali sačuvati stečenu prednost te se kući zasluženo vratiti s punim bodovnim plijenom. S.S.
Vihor*2 (0)

Ðakovo Croatia*4 (3)

JELISAVAC - Igralište Koreja. Gledatelja: 200. Sudac: Oliver Romić (Osijek) 7,5

Strijelci: 0:1 Stipanović (15), 0:2 Petričević (38), 0:3 Grgačević (40), 0:4 Pongračić (47), 1:4 Pavlović (52), 2:4 Pavlović (74). Žuti kartoni: Kasač, Dinjar (Vihor), Ivić, Klemen, Stipanović, Čmelješević (Ðakovo Croatia)

VIHOR: Žitnjak 5,5, Purgar 6, KuburiĆ 6, M. Kubala 6, Jović - (od 30. M. Grafina 6), Radinković – (od 30. Pavlović 7), A. Grafina 6 (od 46. Dinjar 6,5). Kasač 5,5, Vratković 5,5, S. Kubala 5,5, Čaušić 6

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić 6, Grgačević 7,5, Ivić 7, Kolak 6,5, Pongračić 7, Petričević 7 (od 70. Hulak -), Klemen 6, Barukčić 6 (od 61. Lulić -), Bionda 6, Stipanović 7, Stanušić 6 (od 89. Čmelješević -)

IGRAČ UTAKMICE: TOMAS GRGAČEVIĆ (ĐAKOVO CROATIA)