REMI U GRADSKOM VRTU

Igra bila dobra, nedostajali su samo pogodci
Objavljeno 3. listopada, 2019.
Osječanima je pripalo prvo, a gostima drugo poluvrijeme, no realizacija ni jednima nije “štimala”

Drugoligaški derbi između drugih momčadi Osijeka i Hajduka opravdao je očekivanja kada je igra u pitanju, ali ni jedna momčad tog poslijepodneva nije imala raspoloženog napadača koji bi neku od brojnih prilika koje su stvorene pretvorio u pogodak, pa je susret završio bez pobjednika i pogodaka.

Utakmica je, očekivano, bila otvorena, prilika je bilo, više su ih imali nogometaši Osijeka II, ali najbolju su ipak stvorili Splićani. U samom početku susreta sporna situacija u kaznenom prostoru Hajduka II. Radić je u petoj minuti, čini se, zahvatio Todorova po nogama, ali sudac Čulina to nije vidio tako, pa se igra nastavila. Samo minutu kasnije veliku priliku za goste zapucao je Šego. Odlično ga je proigrao Bajić, a napadač Hajduka bio je sam pred Barešićem i sa sedam-osam metara pucao preko grede. Uslijedila je serija prilika Osječana koje su sve imale zajedinčki nazivnik - vrlo mlake udarce prema Matijašu. U 19. minuti Dago je povukao kontranapad kroz sredinu terena, pravovremeno uposlio Benića, čiji je udarac s 12-13 metara iskosa bio slab. U razmaku od samo dvije minute dvije velike prilike za Osijek II upropastio je Ilić. U 32. minuti ga je odlično proigrao Todorov, a Ilić je pucao slabo ravno u Matijaša, a dvije minute kasnije asistirao mu je Benić ubačajem slijeva, a Ilić je ovaj put pucao glavom sa šest metara s istim ishodom, slabo i ravno u Matijaša. Seriju tih slabih udaraca prema vratima gostiju zaključio je Kulenović u 41. minuti nakon odlične povratne lopte Todoroskog. Pucao je s desetak metara i opet bez prave snage i ravno u vratara Hajduka II. Osječani su u završnici svojih akcija u tom prvom poluvremenu izgledali, kako bi se reklo u šali, kao da "nisu ručali".

Na početku drugog poluvremena Hajduk II je imao dvije velike prilike da dođe u vodstvo. U 48. i 50. minuti Grubišić i Špikić bili su "oči u oči" s Barešićem, ali je u oba navrata vratar osječke momčadi izišao kao pobjednik u tim opasnim situacijama. Nakon toga utakmica je bila ravnopravna, bez pravih prilika za pogodak. Splićani su igrali bolje nego u prvom dijelu, pa je Osijek II napadački bio posve limitiran. U samoj završnici susreta ukazala se Hajduku II još jedna situacija za pogodak kada je nakon ubačaja Ciprića slijeva Špikić ostao sam na drugoj vratnici, ali nije pogodio cilj. U sudačkoj nadoknadi Hajduk II je ostao bez Špikića, koji je nakon naguravanja s Gačićem dobio drugi žuti karton, ali Osječani nisu imali više vremena kako bi bar pokušali iskoristiti tu brojčanu prednost.

Dalibor Keler

Rezultati by SofaScore
OSIJEK II       0

HAJDUK II       0

OSIJEK - Stadion u Gradskom vrtu. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Gledatelja: 300. Sudac: Ante Čulina (Zagreb) - 6. Žuti kartoni: Todoroski, Soldić, Gačić (Osijek II), Špikić, Ševelj, Relota (Hajduk II). Crveni kartoni: Špikić (Hajduk II).

OSIJEK II: Barešić 7, Magdić 6 (od 68. Stanić 5,5), Gačić 6, Barišić 6, Todoroski 6, Soldić 6,5, Ilić 6, Todorov 6,5 (od 58. Krajinović 6), Benić 6,5, Dago 6, Kulenović 6 (od 58. Beljo 6).

HAJDUK II: Matijaš 6,5, Relota 6, Ševelj 6 (od 86. Ciprić -), Skorup 6 (od 75. Pršir -), Šego 6 (od 76. Chinedu -), Radić 6, Kosić 6, Bajić 6,5, Grubišić 6,5, Dellova 6, Špikić 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: MARKO BAREŠIĆ (OSIJEK II)