PLETERNICA

Slavija gubila 0:2 pa u nadoknadi stigla do prvog ovosezonskog boda
Objavljeno 19. rujna, 2019.
U burnoj utakmici, s četiri pogotka te osam kartona, od čega jedan crveni, Slavija je protiv Zrinskog stigla do prvog ovosezonskog boda, nadoknadivši zaostatak od 0:2. Nije se činilo da će biti takav rasplet, jer gosti su do dva pogotka prednosti stigli već nakon pola sata. Jurjevčani su do vodstva stigli u 23. minuti pogotkom Luiza, a samo šest minuta kasnije mrežu domaćina zatresao je i Kukučka. Ipak, igrači Damira Bognara uspjeli su nadoknaditi zaostatak. Već u 33. minuti zaostatak je prepolovio Dorić i time vratio nadu u prvi pozitivan rezultat ove sezone. Do njega su Pleterničani stigli doslovce u posljednjim sekundama, duboko u sudačkoj nadoknadi, kada se Dorić i drugi put upisao u strijelce te tako Slaviji osigurao prvi bod u ovoj sezoni. A.G.
SLAVIJA*2 (1)

ZRINSKI*2 (2)

PLETERNICA - Stadion S.Z. "Šivo". Gledatelja: 100. Sudac: Matteo Bednjanec (Slavonski Brod). Strijelci: 0:1 Luiz (23), 0:2 Kukučka (29), 1:2 Dorić (33), 2:2 Dorić (90+6). Žuti kartoni: Solić, Ognjenčić, Kvaternik (Slavija), Jovanović, Aščić, Kukučka, Matković (Zrinski). Crveni karton: G. Marčinović (Slavija, 90+4).

SLAVIJA: Karlić, Kvaternik, G. Marčinović, Ognjenčić, Solić, Tokić (od 77. R. Marčinović), Ančurovski, Kocijan (od 46. Nikolić), Dorić, Stanić (od 46. Bognar), Grbeš.

ZRINSKI: Pintarić, Mihaljević, Kerovec (od 70. Kegelj), Lukačević, Dos Santos, Kukučka, Luiz (od 90. Dubravac), Aščić, Jovanović (od 61. Šinko), Žutić, Begović.