Kolega načeo bivše suigrače,
a Beljo završio posao
drugoligaškim prvijencem
Objavljeno 11. rujna, 2019.
Nogometaši Osijeka II čuvaju nedodirljivost Gradskog vrta. Nova žrtva njihove nepobjedivosti na drugoligaškoj sceni bila je Kustošija u unaprijed odigranom susretu 4. kola. Bila je to olovna utakmica, prava "stajaćica" u kojoj je bilo jako malo kretanja bez lopte, pa nije ni čudno što je bila spora i ne baš dopadljiva za gledatelje. No, ako ništa drugo, vrijedilo ju je pogledati zbog atraktivnih pogodaka koje su postigli Kolega i Beljo.
Početak susreta ponudio je tradicionalni Osijekov recept "ništa, ništa pa pogodak." Do 27. minute bilo je to uglavnom "zijevanje". Na tribinama, a bogme i na terenu. Spora i dosadna utakmica bez pravog ritma. Gosti su, očekivano, stali u čvrst blok, a Osječani su kružili oko njega kao mačka oko vruće kaše bez prave ideje kako ga probiti. U toj fazi susreta vidjeli smo samo jedan bljesak domaćina kada se u 11. minuti Almeida upustio u solo prodor nakon kojeg je lijepo proigrao Kolegu koji se dobro zagradio, napravio si prostor za udarac s 11-12 metara, no nije dobro zahvatio loptu pa Radelić-Žarkov na vratima Kustošije nije imao problema zaustaviti tu loptu. Sljedeća situacija vrijedna spomena donijela je vodstvo Osječanima. U 27. minuti Ilić je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane, ubacio na drugu vratnicu gdje je najbolje skočio Magdić, glavom vratio loptu u sredinu gdje ju je atraktivno zahvatio Kolega i udarcem preko glave pogodio gredu u gornjem desnom kutu od koje se lopta odbila u mrežu - 1:0. Vodstvo kao da je otkočilo Osječane jer su nakon njega postali opasniji za vrata gostiju. U 36. minuti Kolega i Ilić lijepo su kombinirali, a ovaj drugi je akciju završio prizemnim udarcem s 20-ak metara koji nije bio težak plijen za Radelić-Žarkova. Puno bolja bila je prilika prvog strijelca Osječana Nadreya Dage tri minute kasnije. Kolega je odlično ubacio zdesna točno na Daginu glavu, ali je njegov udarac s desetak metara završio visoko preko vrata. Prvih 45 minuta bijelo-plavi su zaključili još jednom prilikom. U posljednjim trenutcima Magdić je lukavo pokušao jednu odbijenu loptu od obrane Kustošije "spakovati" u mrežu s 15-ak metara, dobro je naciljao donji lijevi kut, ali osujetio je to Radelić-Žarkov te tom intervencijom svojoj momčadi omogućio odlazak na odmor s minimalnim zaostatkom. Gdje su stali na kraju prvog, Osječani su nastavili odmah na početku drugog poluvremena. U prvoj akciji Almeida je poslao sjajnu loptu s lijeve strane, u čistoj situaciji bio je Beljo koji je pucao glavom u padu s 4-5 metara pokraj vrata. Mladi napadač ušao je umjesto Dage tijekom poluvremena pa se valjda još nije zagrijao na "radnu temperaturu" u toj situaciji. Ipak, u drugom dijelu Zagrepčani su bili puno aktivniji u napadačkom dijelu, što nije bilo iznenađujuće s obzirom na njihov rezultatski zaostatak. No do 71. minute nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju priliku, a onda je do nje došlo ni iz čega. Jugović je potegnuo s više od 20 metara, lopta je pogodila nekoga od Osječana, promijenila smjer i već se činilo kako će prevariti Barešića, ali je vratar Osijeka II ipak nekako uspio stići loptu i spriječiti pogodak. U tom razdoblju puno su griješili Osječani u zoni ispred svojih vrata pa je njihovo vodstvo opasno visilo. Dobru priliku za izjednačenje gosti su imali u 74. minuti kada je udarac Pavkovića s desetak metara uspio zaustaviti Barešić. Nakon toga Osijek je uspio posve "ubiti" utakmicu. Umrtvio je tempo čuvajući rezultat. U samoj završnici dvije velike prilike imao je mladi Beljo, ali ih nije iskoristio. Ipak, u sudačkoj nadoknadi posrećilo se i mladom Vinkovčaninu koji je zabio lijep pogodak nakon što je s ruba kaznenog prostora pogodio lijevi kut. D.Keler
OSIJEK II  2 (1)

KUSTOŠIJA 0

OSIJEK - Stadion u Gradskom vrtu. Vrijeme: oblačno. Teren: dobar. Gledatelja: 300. Sudac: Ante Bundović (Bjelovar). Strijelaci: 1:0 Kolega (27), 2:0 Beljo (90+2). Žuti kartoni: Benić (Osijek), Pavković, Šuković-Jakopac, Ntchamda (Kustošija).

OSIJEK II: Barešić 6,5, Magdić 6, Gačić 6,5, Ćosić 6, Benić 6, Ilić 6 (od 67. Barišić 6), Soldić 5 (od 67. Bliznac 5,5), Todorov 5,5, Alemida 6,5, Kolega 7, Dago 5,5 (od 45. Beljo 6,5).

KUSTOŠIJA: Radelić-Žarkov 6, Pavković 5,5, Ntchamda 6, Šimunić 6, Vukadin 5,5, Jugović 6, Deak 5 (od 52. Bilić 5,5), Mark. Šlogar 6 (od 69. Mart. Šlogar 5,5), Šušković-Jakopac 5,5, Mrkonjić 5,5, Ljubanović 5,5 (od 78. Đaković -).

IGRAČ UTAKMICE: TONI KOLEGA (OSIJEK II).